"Valami fáj, ami nincs"

2010. június 15., címkék: Háttér, kárpát-medence, alkotmányozó zsinat, magyar református egyház, trianon, bölcskei gusztáv, 2004. december 5., május 22., confessio

„Trianon legnegatívabb hatása az lett, hogy a magyar társadalom nagy része beletörődött abba, hogy mi nem tartozunk egy közösséghez a határon túliakkal. Nem érezzük, hogy közösséget alkotunk" – mondta Bölcskei Gusztáv püspök a Confessiónak adott interjújában.

A hit erejével elhordozni, de nem elfelejteni

2010. május 27., címkék: grand rapids, 2004. december 5., nyilatkozat, Grand Rapids, trianon, magyar református egyház, kárpát-medence, generális konvent elnöksége, Háttér, május 22.

A Generális Konvent nyilatkozatot fogadott el a trianoni békeszerződés kilencvenedik évfordulója kapcsán. A komáromi ülésen született dokumentum szerint a békediktátum igazságtalan volt, három generáció elteltével azonban együtt kell élni történelmünk e megrázó valóságával. "...meg kell tanulnunk úgy együtt élni történelmünk e megrázó valóságával, hogy az új európai rend alapjain állva a megosztottságot meghaladó és a határokon átívelő közös jövőt kell építenünk" - olvasható a nyilatkozatban.

Ha megtelünk erővel, abból adnunk kell

2010. május 18., címkék: pál sándor, csűry istván, szeretetszolgálat (mrsz), magyar református egyház, Szeretethíd, önkéntesség, szeretethíd, bölcskei gusztáv, 2004. december 5.

A Szeretethíd református önkéntes nap előtt Bölcskei Gusztáv, a Zsinat lelkészi elnöke az egység első évéről, a fővédnök, Csűry István püspök az esemény jelentőségéről, Pál Sándor az előkészületekről beszélt.